Uroda

Depilacja laserem zyskuje coraz większą popularność

Chyba nikt już nie wątpi, że depilacja laserowa to prawdziwa innowacja w dziedzinie metod na usuwanie zbędnego owłosienia. Okazuje się, że zabiegi depilacyjne tego rodzaju to dzisiaj jedne z najczęściej wykonywanych, jeśli pod uwagę weźmiemy wszystkie z zakresu medycyny estetycznej.
I nie ma w tym nic dziwnego, bo to właśnie laser do depilacji  pozwala nam pozbyć się niechcianych włosków raz na zawsze. Te nie odrastają już nigdy więcej, a owłosienia pozbywać się można praktycznie z każdej części ciała.

Pierwsze włosy za pomocą urządzenia laserowego udało się usunąć z ciała w latach 60 XX wieku. Wtedy jednak włosy najczęściej odrastały, nie udawało się też zniszczyć wszystkich. Co więcej, pierwsze lasery bardzo często niszczyły strukturę skóry, dochodziło do poparzeń i jej trwałych przebarwień.
Dzisiaj jest zupełnie inaczej. Wystarczy poznać szczegóły działania innowacyjnych urządzeń laserowych, takich jak laser frakcyjny iPixel z platformy Alma Harmony XL Pro. Nie ma możliwości, by po jego użyciu pojawiły się jakiekolwiek negatywne skutki uboczne. Lasery tego rodzaju automatycznie dobierają parametry wydzielania wiązek laserowego światła, biorąc pod uwagę stan skóry czy strukturę włosków osoby, która chce się ich pozbyć.

Co ciekawe, laserowo można dzisiaj usuwać włosy praktycznie z każdej części ciała. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się laserowa depilacja bikini, ale również kończyn dolnych czy pach. Panie usuwają wąsik nad górną wargą, a panowie włosy z pleców i klatki piersiowej. Jak potwierdzają eksperci, wystarczy od 4 do 8 zabiegów, by włosy zniknęły i nie pojawiły się już nigdy więcej. Skuteczność depilacji laserowej to 99%. Aby podtrzymać optymalne efekty, warto przeprowadzić jedynie zabieg przypominający raz w roku.

Warto również zaznaczyć, że wraz z rosnącą popularnością zabiegów laserowych, wzrasta również konkurencja na rynku tego rodzaju usług.  Okazuje się, że coraz częściej podstawowe wyposażenie gabinetów kosmetycznych to właśnie laser do depilacji. Dzięki temu, o ile do niedawna z trwalej metody pozbywania się niechcianych włosków mogły korzystać jedynie gwiazdy i bogacze, tak dzisiaj są to zabiegi dostępne dla każdego. Cena zabiegu różni się w zależności od wybranej części ciała, ale z całą pewnością obecnie na każdą kieszeń jest tego rodzaju depilacja. Warszawa i inne duże miasta w naszym kraju są tego najlepszym przykładem, bo do prestiżowych gabinetów ustawiają się długie kolejki chętnych. Każdy chce cieszyć się idealnie gładką skórą bez konieczności wykonywania żmudnej, jednorazowej i nieskutecznej depilacji maszynką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *