Zdrowie

Ile kosztuje rezonans magnetyczny w klinikach prywatnych?

Krótki czas oczekiwana, wysoka jakość usług, pełen komfort badania – to najważniejsze atuty, jakimi mogą pochwalić się prywatne kliniki wykonujące rezonans magnetyczny. Dzięki nim pacjenci mogą szybko otrzymać niezbędną diagnozę i rozpocząć ewentualny proces leczenia.

Dla niektórych osób, które wahają się przed skorzystaniem z tego typu usług, problematyczny może wydać się koszt finansowy, jaki niesie za sobą rezonans magnetyczny. Cena, naturalnie, jest uzależniona od wielu czynników, jednak już w tym miejscu należy podkreślić, że nie jest ona wcale tak wysoka, jak może się wydawać.

Ile trzeba zapłacić za rezonans magnetyczny w Warszawie?

 

Stolica będzie tu świetny odniesieniem – w końcu to właśnie w Warszawie ceny są przeważnie najwyższe. Co ważne, rezonans z kontrastem zawsze będzie nieco droższy, dlatego warto mieć to na uwadze podczas obliczania końcowych kosztów.

Jeśli chodzi o pojedyncze badania kręgosłupa (odcinka szyjnego, piersiowego, lędźwiowo-krzyżowego), cena wynosi około 430 złotych. Podobnie wygląda to w przypadku rezonansu głowy, zatok, twarzoczaszki i oczodołów. W tym przypadku ceny nie powinny przekroczyć 500 złotych za usługę.

Nieco inaczej wygląda sytuacja z badaniami ortopedycznymi. Zdecydowanie najtańszy okaże się rezonans splotu ramiennego (około 460 złotych), jeśli zaś chodzi o obrazowanie ramienia, dłoni, kolana, uda czy też stawu barkowego, ceny wynoszą 580 złotych. Najdroższy okaże się rezonans całego kręgosłupa (1100 złotych) i wspomniane badanie z kontrastem – od 700 do około 1300 złotych.

Jak więc widać, ceny nie są tak wygórowane, jak sądzą niektórzy. Należy w tym miejscu podkreślić, że rezonans magnetyczny prywatnie ma wiele atutów. Związane są one przede wszystkim z wykorzystaniem nowoczesnych aparatów i wysoką jakością świadczonych usług. Pacjent w krótkim czasie otrzymuje wynik z opisem, może przy tym liczyć na dość krótki czas badania. Jego przebieg jest natomiast znacznie przyjemniejszy, niż ma to zwykle miejsce przy użyciu sprzętów starszych i mniej zaawansowanych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *