Odżywianie

Kolacja – produkty, które można spożywać wieczorem

Podobno nie powinno się jeść później niż o 18, niektórzy twierdzą, że najlepiej ostatni posiłek spożyć na około dwie godziny przed pójściem spać. Wielu jednak z nas to właśnie dopiero wieczorem ma czas, by w spokoju najeść się do syta, konsumując ulubione potrawy.

Zdaniem dietetyków najgorsze dla naszej wagi i zdrowia jest podjadanie oraz przejadanie się, nie oznacza to jednak, że w fazie wielkiego głodu mamy wytrzymać do rana i toczyć walkę z bezsenną nocą.

Każdy dobry dietetyk w Warszawie podpowie nam, jakie produkty są mniej szkodliwe od innych i możemy je swobodnie jeść nawet wieczorem, by zabić głód. Co więcej, okazuje się, że istnieją produkty, takie jak rzodkiewka, grejpfrut czy buraki, które powodują ujemny bilans kaloryczny. W praktyce oznacza to tyle, że ich strawienie pochłania więcej kalorii aniżeli one same dostarczają – można je więc jeść do woli o każdej porze dnia.

Znacie to przysłowie „Śniadanie zjedz sam, obiadem podziel się z przyjacielem a kolację oddaj wrogowi”? Od dzisiaj dla większości może być nieaktualne o ile zastosujemy w codziennym jadłospisie kilka wskazówek. Dozwolone produkty, które możemy spożywać wieczorem to również mleko, miód, banany, jajka, awokado, indyk, ryby oraz pestki dyni. Warto również dodać, że produkty te nie tylko nie wpłyną niekorzystnie na stan naszej figury, ale przyczynią się do bardziej komfortowego snu tak więc jak widać nawet kolacja może być zdrowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *