Zdrowie

W czym przeszkadza krzywa przegroda nosowa?

Ciągłe infekcje górnych dróg oddechowych, chore zatoki, chrapanie, niemożność oddychania przez nos czy niewyraźna mowa to właśnie problemy osób, które mają krzywą przegrodę nosową.

Okazuje się, że krzywa przegroda nosowa nie musi być wynikiem urazu mechanicznego. Bardzo często to wada anatomiczna a co więcej, właśnie taką ma większość z nas tylko nie w każdym przypadku daje ona uciążliwe dolegliwości. Niesymetryczna budowa naszego nosa może nie wiązać się z jakimikolwiek objawami i właśnie dlatego nie podlega leczeniu – wielu z nas nawet nie zdaje sobie sprawy, że nos nie jest idealnie prosty.

Osoby, które w wyniku tejże dysfunkcji odczuwają jednak jakiekolwiek nieprzyjemne symptomy, powinny czym prędzej udać się po pomoc lekarską. Najczęściej konieczną staje się operacyjna plastyka nosa Warszawa, dzięki której przegrody zostaną udrożnione. Dzięki temu pacjent nie będzie uskarżał się więcej na przewlekły katar, niemożność opróżnienia zalegającej wydzieliny, ból zatok, nieprzyjemny zapach z ust czy kłopoty z oddychaniem, przez co odczuwa się wzmożone zmęczenie podczas wykonywania czynności fizycznych. Męczy także zmieniona mowa – staje się niewyraźna, pacjent mówi „przez nos”. Kolejny problem to chrapanie, który nie tylko doskwiera osobie ze skrzywioną przegrodą nosową, ale także innym domownikom bowiem utrudnia spokojny sen. Ponadto, chrapanie jest najczęściej bezdechu sennego, który w skrajnych przypadkach może doprowadzić nawet do śmierci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *