Uroda

Zabieg oczyszczający skórę głowy

Umyć, nałożyć odżywkę i stylizować – dla wielu z nas (jeśli nie większości) jest to początek i koniec pielęgnacji włosów, ponieważ na co dzień zwykle nie starcza czasu na większe zaangażowanie. Jest jednak jeszcze jeden krok, któremu warto poświęcić nieco więcej uwagi – detoksykacja skóry głowy.

Zabieg oczyszczający skórę głowy sposobem na detoksykację?

Od żeli, których używamy do udoskonalania naszych pukli po odżywki bez spłukiwania – produkty, na których polegamy przy stylizacji naszych włosów, mogą z czasem się gromadzić niekoniecznie tam, gdzie jest to przez nas kontrolowane. Standardowy szampon nie poradzi sobie z tymi sękatymi nagromadzeniami produktów, martwymi komórkami skóry i brudem.

Jednak zabieg oczyszczający skórę głowy Poznań już tak – może się sprawdzić jako detoksykacja i znacznie wzmocnić rutynę pielęgnacji włosów – zwłaszcza, jeśli zajmuje się nią profesjonalista.

Na czym polega detoks skóry głowy poprzez dedykowany zabieg oczyszczający?

Detoks skóry głowy oznacza proces dokładnego i celowego oczyszczenia – nie tylko skóry głowy, ale i mieszków włosowych w celu usunięcia nadmiaru pozostałości, takich jak brud, olej, inne zanieczyszczenia i pozostałości, również po stosowanych na co dzień produktach. Gdy realizuje go doświadczony dermatolog Poznań – można mieć pewność uzyskania pożądanych efektów, ze zdrową skórą głowy na czele.

Jakich problemów możesz pomóc sobie uniknąć – dbając o pielęgnację skóry głowy we właściwy sposób?

  • Łojotokowe zapalenie skóry,
  • łuszczyca,
  • łysienie.

Skóra głowy to miejsce nagromadzenia wszystkich tych codziennych zanieczyszczeń i bez rutynowego detoksu może to mieć wpływ na zdrowie skóry głowy i włosów. Owszem – warto pokusić się również o takie zabiegi, jak stosowane osocze bogatopłytkowe na skórę głowy Poznań – jednak odpowiednie oczyszczenie powinno być zawsze podstawą do dalszych działań, o czym w pełny i kompleksowy sposób wie wyłącznie profesjonalista.

Jak wygląda profesjonalny zabieg oczyszczania skóry głowy?

Zabieg tego rodzaju zwykle dzieli się na kilka etapów – na początku skóra głowy zostaje profesjonalnie zdezynfekowana, a następnie dermatolog wykonuje specjalnie dobrany peeling. Finalnym etapem jest mycie i regeneracja włosów oraz skóry głowy. Korzyści z takiego zabiegu są rozliczne – od samego faktu głębokiego oczyszczenia, przez skuteczne usuwanie martwego naskórka, aż po detoksykację skóry głowy. Zabieg korzystnie wpływa na poprawę krążenia, redukuje problemy skórne – jeśli takie występują oraz niesie upragniony relaks.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *