Zdrowie

Sterylizacja narzędzi stomatologicznych – nie ignoruj tego!

Sterylizacja zębów jest najważniejszym aspektem Twojej pracy i musisz o tym pamiętać za każdym razem, gdy odwiedzasz sklep sprzęt stomatologiczny. Nie oznacza to, że nie ma innych aspektów, które mają dużą wagę. Wypełnianie ubytków lub świadczenie usług ortodontycznych może znacznie pomóc pacjentom w utrzymaniu dobrego stanu zębów. Jednak sterylizacja sprzętu dentystycznego jest niezbędnym zabezpieczeniem dla pacjentów, gabinetu, a nawet zysków.

Teraz poprowadzimy Cię przez różne rodzaje sterylizatorów dentystycznych i przedstawimy zalety każdego z nich, abyś wiedział o co pytać przeglądając sklep dla gabinetów stomatologicznych (https://e-store.koldental.com.pl/) celem dokonania właściwego zakupu.

Ważne informacje na temat sterylizacji zębów

Przed sterylizacją narzędzi konieczne jest zapoznanie się z wytycznymi tego dotyczącymi. Wytyczne te wspominają, że w przypadku wystąpienia infekcji podział procedury można powiązać z trzema głównymi obszarami:

  • Niebezpieczne praktyki w obszarze wstrzykiwania.
  • Brak sterylizacji termicznej końcówek dentystycznych między pacjentami.
  • Brak konserwacji autoklawów poprzez przeprowadzanie regularnych testów.

Dokument dotyczący zapobiegania infekcjom podkreśla, że sterylizatory należy zawsze monitorować za pomocą kombinacji technik. Obejmuje to następujące wskaźniki:

Należy zauważyć, że ponieważ testy zarodnikowe nie dają natychmiastowych wyników, ważne jest również ich uzupełnienie metodami mechanicznymi i chemicznymi. Musisz więc wiedzieć, w jaki sposób skutecznie biologicznie monitorować sprzęt do sterylizacji, a wybrany sklep dla gabinetów stomatologicznych powinien Ci zapewnić wszystko, co niezbędne do tego zadania.

Różne typy sterylizatorów dentystycznych

Sterylizatory na sucho – jest to dobry wybór do sprzętu ortodontycznego, ponieważ nie uszkadza żadnych instrumentów. Zapytaj też czy hurtownia stomatologiczna posiada taki sterylizator, który ma cykl schładzania, bo pozwala łatwo manipulować materiałem natychmiast po sterylizacji. Zaletą tego rodzaju sterylizatorów na sucho jest to, że mają dużą ładowność, nie wydzielają również żadnych szkodliwych oparów i nie powodują korozji ani rdzy metali.

Jednak inne narzędzia stomatologiczne – myjki ultradźwiękowe mają również swój własny zestaw zalet. Nie tylko zużywają minimalną moc, ale mogą z łatwością usuwać śladowe zanieczyszczenia, nawet jeśli są wciśnięte w małe szczeliny. Oznacza to, że nie musisz rozbierać tych elementów przed ich czyszczeniem – co niewątpliwie jest bardzo wygodne i oszczędza czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *