Rodzina i dziecko

Jak przeprowadzić rozwód z winy żony? O czym warto pamiętać

Choć najprostszym rozwiązaniem wydaje się rozwód za porozumieniem stron, nie zawsze może do niego dojść. Szczególnie w sytuacji, kiedy to jeden ze współmałżonków ponosi wyraźną winę za rozpad małżeństwa. Co należy zrobić w takiej sytuacji?

Oczywiście zgłosić się do dobrego, cenionego prawnika. Najlepiej takiego, który może pochwalić się sporym doświadczeniem, a także wieloma pozytywnymi opiniami zadowolonych klientów. Wskaże on wszelkie rozwiązania na to, jak wygrać rozwód z winy żony.

W trakcie rozprawy potrzebne będą oczywiście dowody na to, że to właśnie małżonka ponosi winę w całej tej sytuacji. Adwokat pomoże je zbierać, wyjaśni również, czego powinny dotyczyć i w jaki sposób należy je przedstawić przed sądem. Jednocześnie zajmie się najważniejszymi formalnościami, a także przygotowaniem kompletu dokumentów. Bez tego nie ma nawet co myśleć o pozytywnym finale rozprawy.

Należy przy tym pamiętać, że rozwód z winy żony będzie miał swoje konsekwencje. W zależności od przebiegu rozprawy, mogą one dotyczyć na przykład kwestii finansowych, dziedziczenia, czy też opieki nad dziećmi. Współpraca z odpowiednim adwokatem w znaczący sposób zwiększa szansę na końcowe zwycięstwo. Między innymi dlatego, że zagwarantuje on spełnienie wszystkich kryteriów formalnych, a także tych związanych z przedstawianą dokumentacją. Z tego właśnie powodu warto współpracować z cenioną kancelarią. Daje ona bowiem gwarancję tego, że prawnik do sprawy podejdzie z zachowaniem pełnego profesjonalizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *