Zdrowie

Co to jest fizjoterapia uroginekologiczna? Czy warto się nią zainteresować?

Zajęcia rehabilitacyjne przeznaczone dla kobiet mogą obejmować bardzo szerokie i zróżnicowane czynności, za sprawą których w znaczący sposób poprawić może się jakość codziennego życia. I właśnie dlatego, w razie ewentualnych problemów, warto szukać pomocy specjalistów.

Spośród usług zyskujących ostatnimi czasy na popularności znajduje się tak zwana fizjoterapia uroginekologiczna. Warszawa to dobry przykład miasta, w którym wszelkiego rodzaju zabiegi z nią związane są realizowane w wielu miejscach. Co więcej, pacjentki mogą liczyć również na usługi z dojazdem.

Przed wyborem konkretnej placówki trzeba jednak sprawdzić, czy zajmuje się ta dziedzina. Obejmuje ona szereg zabiegów i ćwiczeń, które mają poprawić działanie mięśni, a także zapewnić kobiecie pełną kontrolę nad nimi. Spośród obszarów, którymi zajmuje się fizjoterapeuta, należy wymienić:

  • Mięśnie Kegla (dna miednicy),
  • mięśnie brzucha,
  • mięśnie kręgosłupa.

Na czym polegają terapie rehabilitacyjne? W jaki sposób są dobierane?

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że dobra placówka powinna zagwarantować dostęp do indywidualnych planów zajęć, dostosowywanych w zależności od potrzeb konkretnych pacjentek. Wszystko po to, aby mogły one wynieść z nich jak najwięcej.

Po przeprowadzeniu analizy problemu, a także po pogłębionym wywiadzie, specjalista wskazuje sposoby uporania się z ewentualnymi problemami. Związane będą one między innymi z nieprawidłową postawą w ciągu dnia czy zaburzoną koordynacją ciała (wiąże się to na przykład z osłabionymi mięśniami)

Do tego dojść mogą rozmaite terapie, skupiające się chociażby na tkankach miękkich, dnie miednicy czy też elektrostymulacji. Pozwalają one poprawić jakość codziennego życia, jak również uniknąć ewentualnych zabiegów i operacji, gdy problem się pogłębi.

Kto może skorzystać z fizjoterapii uroginekologicznej?

Wszystkie powyżej wspomniane korzyści jest w stanie zapewnić odpowiednia rehabilitacja. Bielany są jedną z tych dzielnic, w których funkcjonują omawiani specjaliści. Pacjentki mogą więc liczyć na kompleksową pomoc, dostosowaną do ich potrzeb.

Co ważne, tego typu terapie kierowane są do klientek w różnym wieku. Na wizytę w placówce często decydują się kobiety w ciąży, świeżo upieczone matki, jak również kobiety dojrzałe i młode, które dopiero rozpoczynają współżycie seksualne. W każdym przypadku kontakt z doświadczonym specjalistą może okazać się niezwykle potrzebny. Często jest to jedyny sposób na rozwiązanie pojawiających się problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *