Uroda

Trzy sposoby na leczenie żylaków

„Biurkowe żylaki”

Bądźmy szczerzy żylaki to nowoczesny trend i nieodłączna przypadłość naszego życia, nie potrafimy przeciwstawić się im i nie potrafimy skutecznie ich usuwać. Wielu ludzi siedzi przez cały dzień za biurkiem, nigdzie się nie ruszają, takie zachowanie prędzej czy później przynosi negatywne rezultaty, np. schorzenia kręgosłupa, schodzenia nóg i w tym właśnie żylaki. Dla rozwiania wątpliwości żylaki to choroba genetyczna ale w sprzyjających warunkach lepiej się rozwija, czyli np. wtedy kiedy dużo siedzimy przy biurku.

Sposoby na żylaki

Nie da się uniknąć żylaków, można je tylko leczyć, postaram się pokazać skuteczne metody, zapobiegające rozprzestrzenianiu się ich:

  • na pierwszym miejscu stawiam ruch, po prostu bieganie, granie w piłkę, w tenisa, w koszykówkę, cokolwiek i najlepiej na świeżym powietrzu. Ruch nie jest w stanie zapobiec żylakom, ale może je zdecydowanie opóźnić i przyczynić się do mniejszych konsekwencji w przyszłości, jest to też doskonały środek na odstresowanie, dzięki sportowi czujemy się w każdym aspekcie życia zdecydowanie lepiej;
  • drugie miejsce zajmują u mnie kremy, są to naturalne środki mogące zmiejszyć ryzyko tej choroby, oczywiście to nie wszystko krem, kremowi nie równy, bardzo ważny jest skład. Najlepiej aby krem był zrobiony z naturalnych składników, bez sztucznych dodatków. Im więcej ziół i innych ekstraktów tym lepiej;
  • na trzecim miejscu podium plasują się laserowe operacje wycinania, taka forma leczenia żylaków jest dość niebezpieczna, zawsze jest ryzyko blizny, co zdecydowanie zmniejsza efekty takiego zabiegu. Moim zdaniem jest to najłatwiejsze i jednocześnie najgorsze rozwiązanie, bo taka operacja to sztuczna ingerencja w nasz organizm, mająca na celu usunąć bądź co bądź, naturalny defekt naszego ciała.

Podsumowanie

Każdy z wyżej wymienionych sposobów jest ciekawy i każdy zasługuję na uwagę. Znajdą się ludzie którzy wolą sport, znajdą się tacy którzy wolą kremy, zależy to od osobowości człowieka. Najważniejsze jest to, że leczenie żylaków to proces długotrwały a efekty często są widoczne dopiero po kilku miesiącach a nawet latach, dlatego najlepiej, przynajmniej moim zdaniem, stawiać na naturalne metody, bezpieczne a w dodatku tanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *